Aby bol náš nábytok (opäť) komfortný

Určite ste si viackrát všimli vnútornú zložku vašich matrac a viete, že práve ich vnútorné zloženie je dôvodom, prečo je matrac pohodlným a príjemným pomocníkom pre váš komfort. Vo vnútri nájdete takzvanú molitanovú dosku, respektíve na dotyk veľmi príjemný materiál známy aj ako molitanova pena, ktorá je základnou súčasťou výroby pohodlnej matrace. Na prvý pohľad jej nevenujeme pozornosť, nakoľko ide o vnútornú, voľným okom nebadateľnú súčasť, no práve tá je skutočne dôležitou a podpisuje sa na celkovom komforte danej matrace. Tieto peny, respektíve dosky sa využívajú aj pri výrobe a oprave čalúneného nábytku.

molitanová pěna

Čalúnnictvo je službou spojenou s výrobou a opravou nábytku. Žiaľ, ľahko sa môže stať, že drahý nábytok začne po určitej dobe prejavovať známky opotrebovania. Či už bude pôsobiť staro, alebo sa na ňom prejavia rôzne nehody. A kupovať nábytok nový, to predsa nie je taká lacná záležitosť, nevraviac o prípade, kedy je opotrebovaného nábytku viac a chcelo to kompletnú zmenu. Aj v prvom i v druhom prípade tak nemusíte kupovať čisto nový a hlavne drahý nábytok, ale bohato bude stačiť, ak využijete služby čalúnnictva, čiže zakúpenie kvalitných čalúnených látok alebo peny na obnovu starého nábytku do podoby, kedy bude pôsobiť skutočne inovovaným dojmom.

Či už sa rozhodnete obnoviť jeho zaužívaný štýl, alebo sa rozhodnete pre nový, na výber máte množstvo kvalitného a štýlového materiálu, aký starému nábytku vdýchne nový, nepoškodený vzhľad. Takáto cesta je tak oveľa lacnejšia a aj to je jeden z dôvodov, prečo sa toto staré remeslo teší svojej aktívnej činnosti a záujmu zo strany zákazníkov aj dnes, v 21.storočí.

molitan

No nemyslite si, že čalúnnictvo zostáva svojou technikou kdesi v minulosti.
Aj toto odvetvie využíva inovácie, za zmienku stojí konečná úprava vyrobených látok alebo dosiek do podoby, aby boli odolné voči hromadeniu nečistôt či baktérií. Čalúnnické látky alebo molitanové dosky, v oboch prípadoch sa dnes postupuje technikou, aby bol finálny produkt čo najviac hygienický a nebol náchylný zachytávať špinu.

5/5 - (3 votes)