Ako cestovať s dieťatkom?

Ako sa pripraviť na prvú cestu? Netvrdíme, že vy niekam cestujete prvý raz. Ale verte tomu, že možno raz budete mať dieťatko a s ním teda niekedy prvý raz určite pôjdete. Preto by ste si to mali čo najlepšie premyslieť. Prvé cesty sú vždy náročné a hlavne vtedy, keď ešte celkom neviete, čo môžete od svojho dieťatka očakávať. Ono sa to povie, že to nič nie je a že to zvládnete. Ale nakoniec možno budete mať pocit, že ste sa mali radšej zabiť, ako niekam s ním ísť. Možno by ste sa mali pozrieť na to, čo je okolo vás a verte tomu, že potom zistíte, čo bude pre vaše dieťa to najlepšie.

pláž
 
1.      Zabezpečte mu pohodlie.
2.      Urobte všetko preto, aby ste boli v pohode vy.
3.      Necestujte na rýchlo.
4.      Držte si pozitivitu.
5.      Buďte celý čas pokojní rodičia.
 
Možno vám to príde ako hlúposť, ale verte tomu, že vaše dieťa z vás nervozitu určite cíti. Je to niečo, čomu sa jednoducho nikdy nevyhnete a práve preto by ste sa mali držať toho, že musíte byť za každú cenu pokojným človekom. Aj keď je to možno zo začiatku niečo, čo predstavuje pre vás vyslovene len stres, pretože cesta a ešte k tomu aj s malým dieťatkom, je pre niektorých priam vyvrcholením stresovej situácie, ktorá jednoducho nemôže dopadnúť inak. Ale nemusíte sa ničoho báť, je to koniec koncov vždy iba o vás a o tom, ako sa nastavíte na to, čo je okolo vás. Všetky vnemy z vás predsa vaše dieťa prijíma, takže nervozita z cesty sa u neho prejaví, a to možno o sto percent viac, ako sa prejavila u vás.

voda
 
Je jasné, že to možno nebude až také jednoduché. Ale keď sa na to pripravíte nielen po všetkých možných zoznamoch, ale aj po psychickej stránke, možno zistíte, že to vlastne vôbec nebol taký horor a že so svojím dieťatkom môžete ísť, kam len chcete. A to je na tom krásne a úžasné, tak sa toho držte, aby vám bolo fajn. A aj vášmu drobcovi. To je najviac, čo mu môžete dať.