Hory, miesto prekonávania samého seba

V dnešnej dobe máme možnosť neobmedzeného cestovania. Navštívili ste niekedy okrem známych destinácií aj hory ? Nie ? Popíšem vám, prečo sa to oplatí vyskúšať..
Nemusí to byť hneď 8000 m n.m úplne stačí keď to bude najbližší kopec, ktorý máte neďaleko. Ale poviem vám pravdu čím ste vyššie,  tým je zážitok intenzívnejší.

hory
 
Možno si hovoríte, že nevidíte žiadny zmysel, prečo chodiť do hôr. Zozačiatku som s tým mala tiež problém. Jednoducho som nevládala, všetko ma bolelo, bola som zadýchaná a unavená. Ale v momente ako som prišla do cieľa, na vrchol kopca na všetko som zabudla. Človek zabudne nielen na to ako sa cítil keď šliapal hore, ale i na problémy, ktoré má dolu. Zabudne na všetko čo ho trápi. A ten pocit, že ste prekonali sami seba, že ste to dokázali…to sa opísať vážne ani nedá.
 
Je veľa možností na horskú turistiku. Na Slovensku sa určite oplatí vidieť Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Malá a Veľká Fatra, Západné Tatry. Z tých menej náročných určite Malé Karpaty, Poľana, Kremnické vrchy. Sú to pohoria, ktoré zvládne aj začiatočník, no výhľad je rovnako krásny ako z tých vyšších.
 
Pri turistike  úplne vypnete hlavu, vyčistíte myšlienky, zabudnete na všetko čo vás trápi ale aj na všetky povinnosti a sústredíte sa len sami na seba. Nenechajte sa odradiť tým, že vás bolia nohy, že už nevládzete, cítite sa unaveno… To všetko je len v hlave. Hovorí sa, že keď už ďalej nevládzete ešte zvládnete 40% ďalšej námahy. Musíte jednoducho prekročiť svoje limity. Prekonať sámi seba. Keď si poviete, že to zvládnete bude to tak, a nie len v turistike ale i bežnom živote.
 
Ten pocit, na vrchole je určite krásnou odmenou. Ak vám vyjde počasie, naskytne sa vám krásny pohľad na nádhernú panorámu hôr, poprípade mestečka pod kopcom. Pri pravidelnej turistike do hôr, začnete vnímať svet trochu inak. Z nadhľadu. Začnete sa zdokonaľovať. Nielen z hľadiska fyzickej kondície ale i tej psychickej.  Budete prekonávať sami seba aj v bežnom živote, a stanete sa tak sebavedomejším.

horní pastviny
 
Toto sú dôvody pre ktoré sa určite oplatí horskú turistiku absolvovať. Uvidíte, že sa vám to bude páčiť. Ale dávajte si pozor, pretože hory sú ako droga. Raz ich skúsite a nikdy nemáte dosť. 🙂