Inšpirujte sa aby ste mohli ísť ďalej

Ak by ste si mohli vybrať niekoho koho rady a múdrosť vás budú sprevádzať životom koho by ste zvolili? Ufňukaného víťaza nejakej talentovej sútaže ktorý sa dostal do finále pretože nemal na vysnívané BMW ale namiesto toho musel pomáhať doma rodine. Alebo nejakého politika či významného spisovateľa akým bol aj Sir Winston Leonard Spencer-Churchill (* 1874 – † 1965) . Pohodlne sa usaďte a zamyslite sa nad jeho výrokmi a tým ako vám môžu pomôcť napríklad aj v podnikaní.

manažer
 
Existujú tri druhy nepriateľov: obyčajní nepriatelia, nepriatelia na smrť,  nepriatelia zo strany.
 
Nad významom tohto výroku sa netreba dlho zamýšľať. Každý manažér vám povie že váš najväčší nepriateľ sa nenachádza u konkurenčnej firme. Ale sedí vedľa vás a pozorne sleduje aké know-how by sa vedel priučiť a čaká na ten správny moment aby sa ukázal ako ten lepší práve on.
 
Pravda je nezvratná. V panike ju môžeme odmietnuť, v nevedomosti sa jej vysmiať, v zlomyseľnosti ju prekrútiť, ale ona zostáva.
 
Pravda je len jedna. A ak napriek tomu že podložíte faktami čo ste povedali a nik vám neuverí, nie je to vaša vina. Vaša vina by to bola ak by ste nemali pripravený záložný plán ako z toho vyjsť ako víťaz keď sa to prevalí.
 
Všetky veľké veci sú jednoduché a mnohé možno vyjadriť jediným slovom: sloboda, spravodlivosť, česť, povinnosť, milosrdenstvo, nádej

plánování
 
Tak ako v živote aj v práci musíte dať ľuďom priestor na slobodný názor a možnosť sa seba-realizovať. Pretože ak váš zamestnanec raz nadobudne pocit že si ho nevážite, prečo by mal teda dať do práce všetko. Nakoniec koľko krát vznikli nové veci len tak náhodou?
 
 Kapitalizmu je vlastná jedna vada: nerovnomerné rozdelenie bohatstva. Socializmu je vlastné naproti tomu jedna cnosť: rovnomerné rozdelenie biedy.
 
Už samotný Churchill pochopil že kapitalizmus je zlo a jeho jediným opodstatnením je zdieranie ľudí. Naproti tomu socializmus je o rovnomernom rozdelení podľa zásluh. Vo svojom výroku to nazval biedou ale v tej dobe nemohol inak. Pre vás to ale znamená že dbajte na to aby ste spravodlivo rozdelili odmenu pre zamestnancov a nie iba podľa toho kto na akej stoličke sedí.
 
Keď prechádzaš peklom, nezastavuj sa.
 
Nie každý deň zarobíte dostatok peňazí, nie každý deň bude skvelý. Zlé časy nastanú a tak ako sa na ne treba vopred pripraviť. Tak keď už nastanú netreba ostať stáť a ľutovať sa. Treba ísť ďalej a nevzdať to.