LED-ky všade, kam sa pozrieš

Osvetľovanie bytov či kancelárií alebo obchodných priestorov, ale aj vonkajších parkovísk, dvorov, umeleckých diel je v súčasnosti možné veľmi úsporným spôsobom, ktorý nám ponúkajú LED svetlá. Posvietiť si vďaka nim dokážeme aj v miestach doposiaľ nedostupných, kam sme sa s klasickými žiarovkami nedostali. Aj preto sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené a čoraz viac využívané.

Svietiť dlho a pritom neprerobiť na účtoch za elektrinu je snom každého spotrebiteľa, a to je v súčasnosti možné. Vedci vyvinuli veľmi šikovné svetelné zdroje, ktoré to všetko umožňujú. Reč je o LED svietidlách, ktoré svojou životnosťou a intenzitou smelo konkurujú doposiaľ známym klasickým žiarovkám. Použiť ich je preto možné ako doplnkové, ale zvládnu aj úlohu hlavného zdroja svetla. V domácnostiach sa udomácnili bez problémov a tešia sa prítomnosti v každej miestnosti.

led žiarovky

Typov LED svetiel je viacero: poznáme trubice, žiarovky, panely, reflektory či pásiky, všetky sú šikovnou náhradou tradičného osvetlenia a dokonalo dokážu prevziať ich funkciu. Každý typ z nich má svoje prednosti, dajú sa totiž zabudovať do podhľadov, dostatočne osvetliť exteriérové priestory, aby boli bezpečné aj v noci, umiestniť ich je veľmi jednoduché, hlavne čo sa pásikov týka, pretože tie majú zadnú stranu lepiacu, čo umožňuje rýchle prichytenie aj na zdanlivo nedostupných miestach, ako sú rámy obrazov či zrkadiel alebo garniže a podobne.

LED svetelné zdroje majú veľmi dlhú životnosť a sú priateľské k životnému prostrediu, preto po nich siahame čoraz častejšie. Medzi typy LED osvetlení patrí aj žiarovka G9, ktorá zákazníkov osloví dlhou životnosťou, je známa svojou vysokou energetickou efektívnosťou, ale na druhej strane má ziarovka g9 Ledprodukt nízku spotrebu elektrickej energie, odoláva nepriaznivým vonkajším vplyvom a každý zákazník ocení vysoký index podania farieb. Znie to neskutočne, ale usporí až 80% energie, je vysoko ekologická, po zapnutí sa ihneď rozsvieti na 100%, neobsahuje žiadnu ortuť a vyžarovanie UV je tiež nulové.

žiarovka, lampa

Po spočítaní týchto výhod LED žiaroviek G9 si každý z nás môže urobiť svoj názor na to, aké svetelné zdroje si zabezpečí do svojho bytu, aby mu zabezpečili také svetlo v domácnosti, aby sa tam cítili dobre nielen členovia rodiny, ale aj ich priatelia a známi.