Na čo nezabudnúť pri výmene dverí v byte

Chystáte sa meniť okná alebo dvere? Nezabudnite na dobré naplánovanie všetkého, a to i tých najmenších detailov, na správny výber materiálov a tiež estetickú stránku. ak si všetko dobre naplánujete, samotná výmena vás bude stáť omnoho menej času a energie, no a samozrejme aj peňazí. Veľa bielych dverí na stene

Čím začať
Základom projektu LMmont pri výmene dverí a okien je výber vhodných materiálov (plast, hliník, poprípade niečo iné) a taktiež výber vhodných rozmerov. Pamätajte na to, že ak budete chcieť v paneláku meniť veľkosť okien, budete potrebovať stavebné povolenie alebo ohlášku, čo pre vás znamená papierovačky a vybavovačky navyše. Aj v rodinnom dome nie je zmena veľkosti rozmerov úplne nevinným rozhodnutím. V takomto prípade sa musíte pripraviť na stavebné práce ešte pred osadeným samotných okien. Takže, najprv si vyberte okná a dvere, ktoré chcete. Potom si dobre premyslite ich rozmery, no a ak premýšľate nad tým, že nejaké okno alebo dvere do vášho príbytku pridáte alebo naopak, že nejaké zamurujte. To si taktiež naplánujte dostatočne v predstihu.

Začíname s výmenou
Keď už máte premyslené všetky veci, ktoré sme si práve napísali a povedali, môžete pristúpiť k samotnej výmene okien. Aby ste sa však nezbláznili z toho, že budete po svojom byte prekračovať staré aj nové okná, do toho sa vám budú povaľovať tmely a iné náradie, postupujte s rozumom, najlepšie nejako takto:
Dve vchodové dvere na tehlovom bytovom dome

  1. Ak idete všetky okná vymeniť naraz, najprv demontujte tie staré, odneste ich z domu, aspoň na pozemok a nové okná do domu alebo bytu doneste až potom.
  2. Ak sa rozhodnete pre postupné menenie okien, v jeden deň vyberte vždy len taký počet okien, ktoré ste schopní reálne vymeniť.
  3. Určite si dajte pozor na to, aby jeden človek okná nevynášal, druhým odmontúval a tretí montoval, pretože vznikne taký chaos, že sa z toho zbláznite, jednoducho robte všetko pekne krok za krokom.


1/5 - (1 vote)