Pravidelná návšteva prírodných krás

Príroda bola súčasťou človeka od nepamäti a aj v dnešnej betónovej a asfaltovej dobe plnej nákupných stredísk a úradov nás niečím podstata prírody priťahuje. Niektorí „mešťania“ si to nechcú pripustiť, ale je to tak. Stačí, ak takejto vychádzke do prírody dáme šancu a od potreby jej navštevovania začneme byť čoraz viac závislí, no v dobrom slova zmysle. Príroda je niekedy nevysvetliteľne silnou súčasťou života všetkého živého a teda i ľudskej rasy. Ak ju pochopíme, alebo ak aspoň dáme šancu jej pravidelnejšej návšteve, odmenou nám bude neopísateľne zdravší pocit na duši a psychická vyrovnanosť.

jezero

Okolie jazier, riek a okolitých lesov sa ľuďmi naplní predovšetkým počas letného obdobia, kedy sa osviežujeme pri vode či sa necháme ohrievať slnečnými lúčmi. Počas jari alebo jesene nám zasa poskytuje príležitosť romantických (či už osamelých alebo spoločných) prechádzok, cyklistiky, či turistiky.
No určite viacerí poznajú ten pocit, aký mávam z týchto návštev i ja. Prírodu chodím navštevovať rád a dá sa povedať ukážkovo pravidelne, no vždy k tomu potrebujem určitú činnosť a motív, skrátka nedokážem len tak hodiny sedieť a pozerať pred seba, vlastne to nedokážem ani 30 minút. Návštevy prírody si tak krátim bicyklovaním, cez leto predovšetkým plávaním. Ale rozmýšľal som aj nad ďalšou možnosťou, respektíve aktivitou, ktorá oslovila nejedného človeka. Rybárčenie .

rybaření

Je to presne tá činnosť, ktorá odzrkadľuje môj problém a rozpor medzi krásou prírody, no na druhej strane nudou a nečinnosťou. Týmto spôsobom sa dá pri jazere či rieke obklopenej stromami a trávou tráviť niekoľko zaujímavých hodín, ktoré majú zmyslel. Domov si totiž môžete odniesť hrdý úlovok. Ale nejde iba o úlovok samotný, ale aj o všetko okolo toho, pri hobby s názvom rybolov sa zabavíte na dlhý čas a detailnejšie spoznáte svoje zelené okolie.