Výber správnej kabelky

Kabelky a tašky by sme mohli pokojne označiť za ženskú „špecialitku“. Mužom väčšinou postačí i peňaženka vo vrecku, alebo maximálne taška na notebook, kde si prihodia aj ostatné potrebné veci. Takže milé dámy, výber a starostlivosť o svoj nenahraditeľný kúsok v šatníku, by ste nemali podceňovať.

kabelka

Kvalita na prvom mieste

Lacné, ale štýlové a na prvý pohľad veľmi kvalitne vyzerajúce kabelky, zakúpime dnes takmer všade. Takýchto kúskov môžeme mať vo svojom šatníku celú kopu a pokojne ich každý deň striedať. Buďme však úprimní. Ak už do jednej tašky nahádžeme všetky potrebné predmety, ktoré so sebou nosíme všade, ktorá z nás ich bude každý večer prekladať do inej tašky?
Preto si zadovážte aspoň jeden ozaj kvalitný produkt. Nešetrite zbytočne na cene. Verte, že to časom oceníte. Lacné kabelky môžu vyzerať dobre, ale o kvalite nemôžeme hovoriť. Gombíky väčšinou odpadnú po troch použitiach, zips sa nám rozíde po týždni a švy začnú pomaly ale isto povoľovať. Nehovoriac o tom, že ak sa nám takáto kabelka zašpiní, prvé pranie, alebo iný spôsob čistenia, nemusí vôbec prežiť.

Ak hľadáte skutočnú kvalitu a aj niečo originálne, siahnite po ručne vyrábaných kabelkách. Ich cena je v porovnaní so svetoznámymi značkami stále nižšia, ale kvalita je porovnateľná. Niekedy možno aj lepšia. Šikovní ľudia vyrábajú tašky z všakovakých materiáloch. Nájdu sa medzi nimi tiež prírodné materiály ako koža, plsť a drevo, alebo ich kombinácie. Zároveň máte istotu, že nestretnete nikoho s rovnakým modelom. A dnes sa originalita jednoducho cení.

taška

Starostlivosť

Ak si už zakúpite kvalitný kúsok za nemalé peniaze, snažte sa tak k nemu aj pristupovať. Ženský zlozvyk ukladať kabelku na zem, určite našej taške neprospeje. Po prvé ju budeme musieť častejšie čistiť, čo spôsobí opotrebovanie materiálu a niektorých škvŕn sa nemusíme zbaviť vôbec. Ďalšou klasikou sú nahádzane šminky a krémy voľne v priestore. Používajte vždy menšiu kozmetickú taštičku, ktorú do kabelky vhodíte celú. Najmä Make-up dokáže vytvoriť fľaky, ktoré sú nevyčistiteľné.